PSYCHOANALITYCZNA TERAPIA PAR, MAŁŻEŃSTW I RODZIN


To forma pomocy polegająca na rozpoznawaniu znaczenia nieświadomych procesów w życiu psychicznym pary, która umożliwia zrozumienie oraz zarządzanie irracjonalnymi i emocjonalnymi składnikami związku dwojga czy grupy rodzinnej.


Psychoterapia psychoanalityczna pozwala na odkrywanie wewnętrznego, nieświadomego świata pary i sposobów, w jaki on się w parze buduje i rozwija.


Psychoterapia psychoanalityczna pozwala na rozpoznanie powtarzalnych, nieświadomych wzorów relacji, głębokich motywów wyboru partnera, rozumienia matrycy aktualnych konfliktów i ich związków z wcześniejszymi relacjami oraz sposobów, w jaki partnerzy radzą sobie z nieuniknionym w parze napięciem.


Celem procesu psychoterapii jest badanie interakcji pary / członków rodziny ze sobą, ze światem, z terapeutą, obejmujące badanie cierpienia, lęków oraz jakich mechanizmów, sposobów i technik obronnych używają partnerzy, aby się chronić przed bólem psychicznym.


Psychoterapia pozwala na rozwój i wzbogacanie własnej osobowości o potrzeby, pragnienia i uczucia wyparte i ukryte w nieświadomości czy przemieszczone na partnera.


Proces psychoterapii pozwala na wzbogacenie swojej osobowości oraz bardziej podmiotowe relacje w parze / rodzinie.

W celu umówienia się na konsultację proszę o kontakt telefoniczny: 603-633-531.

Jestem certyfikowanym Psychoterapeutą Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, członkiem zwyczajnym PTPP,zrzeszonego w Europejskiej Federacji Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz członkiem kandydatem Instytutu Analizy Grupowej „Rasztów”.


Psychoanalityczna terapia indywidualna

Jest metodą leczniczą, polegającą na tworzeniu relacji między terapeutą a pacjentem, w której jest możliwe podjęcie refleksji nad znaczącymi wydarzeniami i relacjami w wewnętrznym świecie pacjenta.PSYCHOANALITYCZNA TERAPIA PAR, MAŁŻEŃSTW I RODZIN

To forma pomocy polegająca na rozpoznawaniu znaczenia nieświadomych procesów w życiu psychicznym pary, która umożliwia zrozumienie oraz zarządzanie irracjonalnymi i emocjonalnymi składnikami związku dwojga czy grupy rodzinnej.

MEDIACJA RODZINNA


Mediacja rodzinna to proces rozwiązywania konfliktów rodzinnych.

Mediacja jest rozmową na temat możliwych rozwiązań problemu, którą mediator umożliwia i ułatwia.