O MNIEUkończyłem studia magisterskie w Wyższej Szkole Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, Akademię Teologii Katolickiej w Warszawie oraz studia podyplomowe z Organizacji Pomocy Społecznej na Uniwersytecie Warszawskim.


Tworzyłem i kieruję od 1997 roku Specjalistyczną Poradnię Rodzinną Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy.


Jestem członkiem nadzwyczajnym Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej zrzeszonego w Europejskiej Federacji Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz członkiem kandydatem Instytutu Analizy Grupowej „Rasztów”.


Ukończyłem m.in.:

·         szkolenie dla liderów Programu Szkoła dla Rodziców i Wychowawców, prowadzone przez Centrum Metodyczne Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Warszawie,

·         szkolenie z systemowej terapii rodzin w Ośrodku Szkoleń Systemowych
w Krakowie,

·         szkolenie z analizy grupowej w Instytucie Analizy Grupowej „Rasztów”,

·         oraz Studium Psychoterapii Analitycznej w Warszawie.

W swojej pracy łączę systemowe spojrzenie na rozwój człowieka, jego relacji i więzi społecznych z analitycznym myśleniem o jego świecie wewnętrznym.


Prowadzę psychoterapię psychoanalityczną dla par, małżeństw i rodzin oraz z pacjentem indywidualnym.


Ponadto prowadzę warsztaty psychoedukacyjne dla dorosłych oraz mediacje rodzinne.


 

Jestem certyfikowanym Psychoterapeutą Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, członkiem zwyczajnym PTPP,zrzeszonego w Europejskiej Federacji Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz członkiem kandydatem Instytutu Analizy Grupowej „Rasztów”.


Psychoanalityczna terapia indywidualna

Jest metodą leczniczą, polegającą na tworzeniu relacji między terapeutą a pacjentem, w której jest możliwe podjęcie refleksji nad znaczącymi wydarzeniami i relacjami w wewnętrznym świecie pacjenta.PSYCHOANALITYCZNA TERAPIA PAR, MAŁŻEŃSTW I RODZIN

To forma pomocy polegająca na rozpoznawaniu znaczenia nieświadomych procesów w życiu psychicznym pary, która umożliwia zrozumienie oraz zarządzanie irracjonalnymi i emocjonalnymi składnikami związku dwojga czy grupy rodzinnej.

MEDIACJA RODZINNA


Mediacja rodzinna to proces rozwiązywania konfliktów rodzinnych.

Mediacja jest rozmową na temat możliwych rozwiązań problemu, którą mediator umożliwia i ułatwia.