PSYCHOANALITYCZNA TERAPIA INDYWIDUALNA


Jest metodą leczniczą, polegającą na tworzeniu relacji między terapeutą a pacjentem, w której jest możliwe podjęcie refleksji nad znaczącymi wydarzeniami i relacjami w wewnętrznym świecie pacjenta.


W procesie psychoterapii terapeuta wraz z pacjentem podejmują próby łączenia, rozumienia i myślenia o wpływie nieświadomych wzorów z wewnętrznego świata na aktualnie przeżywane cierpienie psychiczne i fizyczne.


Celem relacji psychoterapeutycznej jest pomieszczenie w niej nieświadomych wzorów, indywidualnej matrycy myśli, uczuć, zachowań i sposobów wchodzenia w relacje, w celu ich przyjęcia, nazwania, przemyślenia i zrozumienia.


W podejściu psychoanalitycznym opieramy się na założeniu, że wspólne myślenie terapeuty i pacjenta o tym, co bolesne i raniące, pozwala na rozumienie tego, co dzieje się w wewnętrznym świecie pacjenta oraz jak to przeżywanie wpływa na jego funkcjonowanie w świecie zewnętrznym.


W taki sposób dochodzimy do zmiany w sferze myśli, emocji i zachowań.


W celu umówienia się na konsultację proszę o kontakt telefoniczny: 603-633-531.


 

Jestem certyfikowanym Psychoterapeutą Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, członkiem zwyczajnym PTPP,zrzeszonego w Europejskiej Federacji Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz członkiem kandydatem Instytutu Analizy Grupowej „Rasztów”.


Psychoanalityczna terapia indywidualna

Jest metodą leczniczą, polegającą na tworzeniu relacji między terapeutą a pacjentem, w której jest możliwe podjęcie refleksji nad znaczącymi wydarzeniami i relacjami w wewnętrznym świecie pacjenta.PSYCHOANALITYCZNA TERAPIA PAR, MAŁŻEŃSTW I RODZIN

To forma pomocy polegająca na rozpoznawaniu znaczenia nieświadomych procesów w życiu psychicznym pary, która umożliwia zrozumienie oraz zarządzanie irracjonalnymi i emocjonalnymi składnikami związku dwojga czy grupy rodzinnej.

MEDIACJA RODZINNA


Mediacja rodzinna to proces rozwiązywania konfliktów rodzinnych.

Mediacja jest rozmową na temat możliwych rozwiązań problemu, którą mediator umożliwia i ułatwia.